Actes a Menorca

25/02/2011

Valorar:

DISSABTE 26 FEBRER

Realització de plats típics i degustació
11 a 13 h Plaça de la Conquesta


Presentació de plats típics i degustació de les cases regionals a Menorca
11 a 13 h Plaça de la Conquesta

Fusió d'art (demostracions artístiques en viu amb música en directe)
11 h Plaça de la Constitució

Torrada participativa
20 h Plaça de la Constitució

Música al Centre: Grup de música tradicional Es Bastió de s'Illa, Grup Espina Rock de Menorca, Grup Menú 96
20.30 h Plaça de la Constitució

Concert ALTERNAROC grups: Reflexos, Deboits, Siscusmoix i Pel de Gall
22 h Casino 17 de gener (Ciutadella)

DIUMENGE 27 FEBRER

1a Contrarellotge humana "Diada de Balears"
10.30 h Port de Maó

Activitats lúdiques-infantils (contacontes, atraccions inflables)
11 a 13 h Parc Rochina

Ballada popular
12 h Plaça de la Conquesta

Lliurament de trofeus
13 h Parc Rochina

Exhibició balls de l'associació d'immigrades de Menorca
18 h Plaça de la Conquesta

Degustació menjars típics
18.30 h Plaça de la Conquesta

preload
La Orquestra de cambra Illa de Menorca, durant el concert oferit amb motiu del Dia de les Illes Balears.

La Orquestra de cambra Illa de Menorca, durant el concert oferit amb motiu del Dia de les Illes Balears.

01-03-2010 | Laura Pons Bedoya
DIA DE LES ILLES BALEARS.DIA DE LES ILLES BALEARS.DIA DE LES ILLES BALEARS.

DILLUNS 28 FEBRER

Concert de l'Orquestra de Cambra Illa de Menorca
20.00 h Església del Socors (Ciutadella)

DIMARTS 1 MARÇ

Trofeu de la Concòrdia
08.30 a 17.00 h Camp de Sant Carles


Escacs participatius al carrer
10 a 14 h Plaça de la Conquesta

Voleibol: Partit CV Ciutadella (1a div. Nacional fem.) Selecció IGA Menorca
12 h Pavelló Municipal de Ciutadella

Trofeu Petanca Dia de les Illes Balears
9.30 a 13.30 h i 15.30 a 19 h Parc des Freginal (Maó)


Futbol: CE Alaior (3a div.) Selecció IGA Menorca
16.30 h Camp Los Pinos (Alaior)

Trofeu de trot
17 h Hipòdrom Torre del Ram (Ciutadella)

Reunió de carreres de cavalls de trot
17 h Hipòdrom Torre del Ram (Ciutadella)

Bàsquet: CD Alcazar (1a div. fem.) Selecció femenina IGA Menorca
18 h Pavelló Sínia Costabella (Maó)

Bàsquet: CD Alcazar (EBA) Selecció masculina IGA Menorca
20 h Pavelló Sínia Costabella (Maó)

Orquestra de Cambra Illa de Menorca.
Programa:
Sonata "Arpeggione" Franz Schubert
Nonet de corda (Franz Schubert / Tabakova) estrena absoluta Simfonia concertant per a violí, viola
i orquestra en mi bemoll major,
K364 de Mozart.
20 h Teatre Principal (Maó)